Zalety pracy zdalnej

praca zdalna lis 16, 2019

Coraz popularniejszą formą pracy jest praca zdalna, zwana również telepracą. Obecnie szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych prawie połowa pracowników przynajmniej raz w miesiącu wykonuje swoje obowiązki zdalnie. Również na polskim rynku pracy można zauważyć ten trend. Już 30% pracowników ma możliwość pracy zdalnej przez co najmniej jeden dzień w miesiącu, a liczba ta z pewnością będzie rosnąć.

Praca zdalna wydaje się być doskonałym rozwiązaniem m.in. dla informatyków, marketingowców, a także dla osób świadczących usługi cyfrowe, czyli np. wykonujących przepisywanie tekstów czy transkrypcję nagrań.

Niewątpliwe zalety tej formy pracy to:

Elastyczność – sam wybierasz kiedy pracujesz. Liczy się efekt, a nie to, ile godzin spędziłeś w pracy. Nie musisz więc już brać dnia wolnego, żeby załatwić sprawy w urzędzie, ani urywać się wcześniej z pracy, żeby iść z dzieckiem do dentysty.

Poczucie wolności – możesz pracować skąd chcesz. Dzisiaj góry, jutro plaża, a za tydzień Tajlandia. Oczywiście, niektórzy pracodawcy wymagają pracy z konkretnego kraju albo przynajmniej z tej samej strefy czasowej, ale są też tacy, dla których zupełnie nie liczy się, czy swoje zlecenie wykonujesz siedząc w fińskiej saunie czy w japońskiej restauracji.

Oszczędność czasu - brak konieczności dojazdu do i z biura. Dzięki temu możesz poświęcić więcej czasu na swoje hobby, spotkania z przyjaciółmi lub odpoczynek.

Wygoda – jeśli pracujesz z domu, swoje biuro masz zawsze pod ręką. Zamiast męczącego dojazdu do pracy i stania w korkach, masz do przejścia kilka kroków. Możesz również sam zdecydować, jak wygląda przestrzeń, w której pracujesz.

Brzmi świetnie, prawda? Jednak praca zdalna nie jest odpowiednia dla każdego. O tym, co może nam utrudniać pracę zdalną, przeczytaj w następnym poście.

Jeśli trafiłeś tutaj nieprzypadkowo i szukasz obecnie pracy zdalnej przy przepisywaniu tekstów oraz transkrypcjach, to dobrze się składa. Być może właśnie Ciebie potrzebujemy w naszym zespole. Zapraszamy do kontaktu.